Genel Bilgiler

MoriaMt2, oyun hesaplarınızın güvenliğini korumayı kendine görev edinmiştir. Hesap hırsızlığı veya başka dolandırıcılık yöntemleri yüzünden mağdur duruma düşmenize engel olma amacıyla sizler için bilgi amaçlı birkaç önemli ipucu derledik. Buna rağmen başınıza böyle birşey gelirse burada ne yapmanız gerektiğini öğrenebilirsin.

Hesap Paylaşımı

Hesap Paylaşımı, sizin hesabınızda başkasının oynamasına izin vermeniz veya sizin başkasının hesabında oynamanız anlamına gelir. O kişiye güveniyor olsanız bile hesap bilgilerinizi başkasına vermekle rizikoya girmiş oluyorsunuz. Bütünüyle güvende olmak için hesap paylaşımından tamamen vazgeçmeniz gerekir.

Ayrıca, hesaplarını paylaşan oyuncuların kullanım şartlarımıza aykırı davrandığını bilmenizde fayda var. Bir oyuncunun hesabı birkaç kişi tarafından kullanıldığı ispatlandığında, oyuncu ihtar edilir ve destek yardımı kesilir. Hesap paylaşan kişiler, oyunda kaybedilen eşya ve karakterler için hiçbir hak talep edemez.

Sahte sayfalar ve kimlik avı e-postası

Birçok internet sayfası veya e-posta aracılığıyla ücretsiz Ejder Parası, hızlı seviye atlama, ücretsiz eşya, GM hakları, hack vb. reklamlar yapılıyor.

MoriaMt2'ye ait hesap bilgilerinizi yalnızca resmi web sitede kullanın: https://www.MoriaMt2.com/site/

Bunun dışındaki sayfalar, şifrenizi kolayca bulur ve hesabınıza el koyar.

Zararlı Yazılım (Malware/Keylogger)

Size oyun ile ilgili bir sürü avantaj vaadeden şüpheli internet sayfalarında ne program indirin ne de surf yapın.

Bu programlar çoğunlukla Keylogger içeriyor ve yazdıklarınızı hesap bilgileriniz dahil olmak üzere kaydedip bu programın sahibine yolluyor.
Güncel Antivirüs Programları kullanın ve sisteminizi güncel tutun. Daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz: PC Güvenliği

Sahte Gamemaster

Bazı oyuncular GM veya Teknisyen vb. olduklarını söylüyor ve hesap bilgilerinize ulaşmak için hesabınızda hata oluştuğunu iddia ediyor veya çeşitli vaadlerde bulunuyor.

Oysa, MoriaMt2 Ekibi sizden hiçbir şekilde şifrenizi öğrenmeye çalışmaz.

Öğrenmeye çalışan biri olursa, lütfen bize haber verin ve hesabınızı kapatacağını iddia etse bile kesinlikle hesap bilgilerinizi ona söylemeyin. Bu tür tehditler her zaman blöftür.

E-posta Şifresi/Messenger

E-posta adresinize ve Messengere ait hesap bilgilerinizi de başkalarına vermeyin. E-posta şifrenizi de biliyorsa, hesabınızı kolayca elinizden alabilir.

Başka bir yerde kullanmadığınız ve MoriaMt2'ye özel eşsiz bir şifre kullanmanızı önemle tavsiye ediyoruz.